Beautiful woman with necklace in exotic garden

Jana Kozubková

Jana Kozubková se narodila v Teplicích 2.10.1982. Studovala v Praze na vysoké škole Mezinárodní vztahy, ale přátelé jí přivedli k divadlu a to ji zcela pohltilo.

V roce 2008 hrála v absolventském představení 4.ročníku DAMU ve hře Mariuse von Mayenburga: Turista, kterou režírovala Lucie Ferenzová. Zde se seznámila i s herečkami Jindřiškou Křivánkovou a Anitou Krausovou a společně všechny 4 dívky založily skupinu Kolonie, z.s., která zaštiťuje jejich společnou divadelní práci. Jana Kozubková se specializuje na práci s hlasem, zpěv a hudbu.

Od roku 2009 studuje zpěv u profesorky Hany Peckové. Od roku 2011 pracuje v českém rozhlase Vltava jako hlasatelka. Skládá vlastní písně. Složila scénickou hudbu např.do představení:Lovci, Gould, O holčičce, Velký uši, či Jak byla vosa Marcelka ráda, že je.

V roce 2012 získala ocenění objev roku na festivalu Next Wave –

“herečce a zpěvačce za její nasazení, ochotu a schopnost propojovat rozličné nezávislé hudební a divadelní projekty a zachovávat si v nich osobnostní a výrazovou originalitu, provokativnost a bezprostřednost”.

 

Richard Koníček napsal v recenzi k představení Racek (v Divadle D21) následující:

“Jana Kozubková na prknech D21 už předvedla mnohé. A vším, čím je na jevišti, tím je zjevně ráda a je v tom dobrá. Kromě toho, že je tvárná, má porci humoru, která jí dovoluje shodit se, aniž by ztratila důstojnost (Ctibor Turba by z ní měl určitě radost), dokáže dojmout i bavit. Její multitalent jí dává místy až drastickou lehkost hraní bez zábran a křeče. A doplnila v podstatě vše, co mělo v komorně pojatém velkém dramatu být a být nemohlo. Více postav. Tu truchlivých, tu groteskních, tu šokujících a k tomu dodala zpěv a nepřehlédnutelnou gestikulaci. Je vidět, že zkušenosti z mnoha malých scén a souborů (Divadelní studio Továrna, Mezery, o. s., Divadlo Disk, Divadlo Na zábradlí, MeetFactory, Experimentální prostor NoD, Divadlo Puls, Venuše ve Švehlovce a Palác Akropolis), stejně jako zkušenosti z D21 dělají své.”

www.janakozubkova.com